Ukrayna Hakkında Herşey

Ukrayna’daki Türkler

Ukrayna'da yaşayan Türkler ve neden Ukrayna'da yaşamayı seçtiklerine dair başlıca nedenleri bu yazımızda derleyeceğiz.

Son yıllarda Türkiye’den yatırımcılar ve öğrencilerin de aralarında olduğu binlerce insan Ukrayna’ya göç etmiş durumda. Bu kararı almalarında, ülkenin ortalama milli gelirinin 3 bin Amerikan doları olmasının etkisi çok büyük zira ortalama 200 dolar ile oldukça rahat yaşayabileceğiniz bir ülke olması nedeni ile Ukrayna hem uzun süreli tatil hem de yaşamak için oldukça güzel bir ülke.

Ayrıca Avrupa birliği ile vize anlaşması yaparak Avrupa birliği üyeliği içinde ilk adımlarını atmış olan ülkede ırkçılık yok denebilir. Ayrıca tarihin her döneminde ülkemiz ile sıcak ilişkiler kurmuş olan Ukrayna halkı bu yönü ile bakıldığında Türk halkına karşı sempati besliyor.

Ukrayna’da Yaşamanın Avantajları

Ortalama 200 dolar ile orta seviye bir hayat sürmenin mümkün olduğu ülkede yaşamak ve eğitim almak oldukça büyük bir avantaj. Zira Avrupa birliğinde geçerli olan diplomaya ek olarak tüm Avrupa ülkelerinde vizesiz seyahat avantajı yanı sıra uygun fiyatlı lüks araçlar uygun fiyatlı eğitim ve barınma olanakları ülkenin son dönemde Türk vatandaşları için bir durağa dönüşmesini sağlamış durumda. Ülkemiz ile vize uygulamasını kaldıran Ukrayna ortalama tüm ayrıntılar hesaplandığında 2 saat içinde ulaşılabilecek mesafede. Karadeniz de sınır komşumuz olan Ukrayna ülkemizde yabancı gelin sayısında Rusya vatandaşları ile zirvede yer alıyor. Son derece kibar insanlar olan Ukrayna halkı Türk vatandaşları ile pek çok farklı alanda benzerlik gösteriyor.

Etiketler
Devamı

Ukraynapass

Ukrayna Pass, Doğu Avrupa 'daki Ukrayna şehrinde seyahat, gece hayatı, gezi ve ticarete ilişkin bilgiler sunar.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblocker tespit edildi! Kaldır Onu!

Lütfen, bizi desteklemek için adblocker'ı kaldır!