Üniversiteler

Ukraynada üniversite okumak. (Kiev’deki üniversiteler)

Borys Grinchenko Kyiv University

Borys Grinchenko Kyiv Üniversitesi, Üniversitenin misyonu: Bir kişiye, topluma ve topluma sunduğumuz hizmette, herkesi sürdürülebilir bireysel gelişim ve liderlikte kucaklıyoruz. Üniversite 6 Enstitü, 4 Fakülte ve Yüksekokul; gelişmiş bir altyapıya ve güçlü malzeme-teknik tabanına sahiptir.

Pedagojik Eğitim

Tarih ve Felsefe Fakültesi

Bilgi Teknolojileri ve Yönetimi Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Uluslararası İlişkiler Fakültesi

Beden Eğitimi ve Spor

Enstitü ve Fakülteler

İnsan Hakları Enstitüsü

Gazetecilik Enstitüsü

Pedagoji Enstitüsü

Felsefe Yüksek Lisans

Web sitesi: http://kubg.edu.ua/

 

Bilotserkivskyi National Agrarian University

Geçmişi 1630 yılına dayanan güçlü bir araştırma ve eğitim merkezidir. ALAN: Sosyal ve Davranış Bilimi , Yönetim, Hukuk, Tarım, GIDA

Agro Biyoteknoloji Fakültesi

Hukuk ve Dilbilimi Fakültesi

Biyoteknoloji Fakültesi

Veteriner Fakültesi

Ekonomi Fakültesi

Ekoloji Fakültesi

 

Doktora Programları

Ekonomi,

Yönetim

Ekoloji,

Agronomy

Hayvancılık ürünlerinin üretimi ve işlenmesi teknolojileri,

Veterinerlik

Veterinerlik hijyeni, sanitasyon ve uzmanlık

İnternet sitesi: http://www.btsau.kiev.ua/

 

Bogomolets National Medical University

1841 yılında Kiev’de kurulan Bogomolets Ulusal Tıp Üniversitesi (NMU) Ukrayna’nın önde gelen tıp eğitim kurumudur.Günümüzde, 14.000’den fazla öğrenci üniversitede okuyor. 67 ülkeden 1500’ün üzerinde uluslararası öğrenci var. Üniversite yaklaşık 1200 öğretim elemanı istihdam etmektedir. Uluslararası öğrencilere 2004 yılından beri İngilizce öğretilmektedir. Üniversite 10 fakülte, 87 sandalye ve 2 bilimsel ve araştırma kurumu içermektedir.

ALAN : TIP, SAĞLIK

Tıp Fakültesi

Diş Fakültesi

Farmasötik Fakültesi

Tıbbi Psikolojik Fakültesi

Eğitim Fakültesi (Yabancılar için)

Web Sitesi: http://nmu.ua/en/

 

Diplomatic Academy of Ukraine, the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine (Ukrayna Diplomasi Akademisi, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı)

Sosyal ve Davranış Bilimi

Hukuk

Web Sitesi: http://dipacadem.kiev.ua/

 

Higher Educational Institution “The Kiev Medical College” (Kiev Tıp Koleji)

Yüksek Öğrenim Kurumu “Kiev Tıp Koleji” Yabancı öğrenciler sözleşme bazında iki uzmanlık eğitimi alır. Öğrenim süresi 3 yıldır. Kolej’in öğretim dili Ukraynaca.

Ortopedik Diş Hekimliği (Diş Mekaniği)

Hemşirelik (Hemşire)

Web Sitesi: http://kmmk.net.ua/

 

Institute of Environmental Economics and Law (İktisat ve Hukuk Enstitüsü)

Ekoloji Fakültesi

İktisat Fakültesi

Psikoloji Fakültesi

Web sitesi: https://ieep.org.ua/

 

International University of Finances (Uluslararası Finans Üniversitesi)

Uluslararası Finans Üniversitesi, Ukrayna’nın en güçlü eğitim ve bilim merkezlerinden biridir. 1993 yılında kurulmuştur. Günümüzde, ekonomi, finans ve yönetimde uluslararası olacak uzmanları yetiştirmek ve 21. yüzyılda uluslararası ekonominin sürdürülebilir gelişimini sağlamaya hazır olmak misyonuyla hizmet vermektedir. Üniversitenin 8000’den fazla mezunu, ya Ukrayna’da ya da diğer ülkelerde küresel şirketlerde çalışıyor. Uluslararası profesörel öğretim materyalleri ve öğrencinin lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini almak için çeşitlendirilmiş iş eğitimi portföyü gibi kendine özgü kaynakları ve yetkinlikleri oluşturma çabalarının yoğunluğudur.

Finans Bölümleri

İşletme

 

Yüksek Lisans

MBA

Finans

Bankacılık ve Sigortacılık

İktisat

İşletme

Web Sitesi: http://iuf.edu.ua/

 

KROK University (KROK Üniversitesi)

1992 yılında kurulan KROK Üniversitesi, Ukrayna’daki ilk özel yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 2003 yılında Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı, Üniversite’yi IV (en yüksek) seviyesinde akredite etmiştir.  500’ün üzerinde ikinci derece ve yüksek lisans öğrencileri ikinci yüksek öğrenimi alırlar, çeşitli mesleki gelişim ve yeniden eğitim kursları alırlar. KROK Üniversitesi, Kiev’de ve Ukrayna’nın 16 bölgesinde hazırlık bölümleri kurdu. 2002 yılında üniversite yabancı vatandaşlar için Ön Eğitim (Dilbilim) Bölümü kurdu.

İktisat Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Uluslararası İlişliler

Üniversite Öncesi Eğitim

Ekonomi, Hukuk ve Bilgi Teknolojileri Yüksekokulu

Eğitim ve Bilimsel Psikoloji Enstitüsü

Doğal Kaynaklar Enstitüsü

Eğitim ve Bilimsel Bilgi ve İletişim Teknolojileri Enstitüsü

Eğitim ve Bilimsel Güvenlik Yönetimi Enstitüsü

Eğitim ve Bilimsel Tıp Enstitüsü

Web Sitesi: http://www.krok.edu.ua/

 

Kirovohrad Flight Academy of the National Aviation University (Ulusal Havacılık Üniversitesi Kirovohrad Uçuş Akademisi)

Kirovohrad uçuş okulu, 1951’den beri faaliyet gösteriyor. Akademi, en iyi uluslararası uçuş okullarından biri olarak kabul ediliyor. Dünya çapında 66 ülkeye 4 binden fazla uzmanı da dahil olmak üzere 110 binden fazla havacılık personelini hazırladı. Mezunlar Avustralya dışında farklı ülkelerde çalışırlar. Bunlar arasında pilotlar, hava trafik kontrolörleri, servis müdürleri, uçuş ekipleri ve müfrezeler kaptanları, bölümlerin şefleri, hava şirketleri ve uçuş kompleksleri direktörleri yer alıyor. Ayrıca, Moğolistan, Bulgaristan, Moldova ve birkaç Afrika ülkesinde havacılık hizmetleri müdürleri.

Uçuş İşletmeciliği Fakültesi

Hava Trafik Hizmetleri Fakültesi

Yönetim Bilimleri Fakültesi

Web Sitesi: http://glau.kr.ua/

 

Kyiv College of Construction, Architecture and Design (Kiev İnşaat, Mimarlık ve Tasarım Koleji)

İnşaat Mühendisliği

Mimarlık ve Tasarım Koleji

Web sitesi: http://www.kkbad.com.ua/

 

 

Kyiv National Economic University named after Vadym Hetman (Vadym Hetman’ın adını taşıyan Kiev Ulusal Ekonomi Üniversitesi)

Ukrayna’da ekonomi konusunda uzmanlaşmış lider bir yüksek öğrenim kurumudur. Üniversitenin zengin tarihi (108 yılı aşkın), dünyadaki üniversite sıralamasındaki yüksek konumuyla desteklenen ve işverenler arasında iyi kabul edilen KNEU’da 7 bina, 10 fakülte, 40 bölüm, 5 kolej, lisansüstü ve doktora çalışma bölümü, bilimsel park, temel ve uygulamalı araştırma için 21 araştırma kurumu ve Ukrayna’nın tüm yüksek öğretim kurumları arasında en büyük kütüphaneye sahiptir. MBA programı ve diğer 7 yüksek lisans programı sunan, İngilizce öğretilen Yüksek Lisans programlarını başlattı.

Web Sitesi: http://kneu.edu.ua/

 

 

Kyiv National I. K. Karpenko-Kary Theatre, Cinema and Television University(Kiev Ulusal IK Karpenko-Kary Tiyatrosu, Sinema ve Televizyon Üniversitesi)

Kiev Ulusal IK Karpenko-Kary Tiyatrosu, Sinema ve Televizyon Üniversitesi, sanat eğitimi alanındaki en eski yüksek öğretim kurumlarından biridir ve Eylül 2004’te 100. yıldönümünü kutlamıştır. Tarihimiz 1904’te Ukraynalı klasik tiyatronun en büyüklerinden biri olan Ukraynalı besteci ve Mykola Lysenko’nun Müzik ve Drama Okulu’ndan başlıyor. Kiev Ulusal IK Karpenko-Kary Tiyatrosu, Sinema ve Televizyon Üniversitesi 4. akreditasyon seviyesinin önde gelen eğitim kurumudur. Üniversite, lisans, uzman ve yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Web Sitesi: http://knutkt.com.ua/

 

Kyiv National Linguistic University (Kiev Ulusal Dilbilim Üniversitesi)

1948’de kurulan Kyiv Ulusal Dilbilim Üniversitesi (KNLU), ulusal ve uluslararası alanda tanınmış ve saygın bir üniversite olarak kendini kanıtlamış yüksek filoloji eğitimi veren bir devlet kurumu kurumudur. Geniş bir dilbilim alanı (23 dil) boyunca 39’dan fazla lisans programı ve 32 yüksek lisans programı ile KNLU, Fakültelerde öğrenim gören yaklaşık 6000 Ukraynalı ve 400 uluslararası öğrenciye zengin ve ödüllendirici eğitim fırsatları sunmaktadır: Almanca Felsefe Fakültesi, Romance Filolojisi , Doğu Dilleri Fakültesi, İktisat Fakültesi, İktisat ve Hukuk Fakültesi, Slavonik Filoloji Fakültesi ve Yabancı Vatandaşlar İçin Hazırlık / Ön Kabul Departmanı. KNLU Tüm Fakülteler Lisans (BA) ve Yüksek Lisans (MA) ) ve çalışma süresi, büyüklüğe bağlı olarak 4 ile 6 yıl arasında değişmektedir. Yabancı Uyruklu Kişiler İçin Hazırlık / Kabul Öncesi Eğitim, 10 ay sürmektedir. Uluslararası öğrenciler için KNLU, Ukrayna’nın başkenti – Kiev şehrinin merkezinde öğrenimiyle ilişkili akademik mükemmelliği, seçkin dil fırsatları ve kültürlerarası ortamın eşsiz bir kombinasyonunu sunmaktadır.

Web Sitesi: http://www.knlu.edu.ua/

 

Kyiv National University of Construction and Architecture(Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi)

Üniversite, Ukrayna’da inşaat eğitimi için önde gelen bir eğitim kurumudur. Yıllar boyunca, Üniversite, 80 ülkeye yaklaşık 2 bin uzmanı da dahil olmak üzere 70.000’den fazla mühendis ve mimar yetiştirdi.

Web Sitesi: http://www.knuba.edu.ua/

 

Kyiv National University of Technologies and Design(Kiev Ulusal Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi)

Kiev Ulusal Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi aşağıdaki ulusal ve uluslararası sıralamalarda yer almaktadır:

CEOWORLD Dergisi Sıralaması: Dünyanın En İyi 100 Moda Okulu – 88.

Avrupa’nın En İyi Moda Okulları 53.

Top 200 Ukrayna 27. sırada Sıralaması

Bölgesel (Kiev) – 8. sırada;

Dünya üniversitelerinin sıralaması Webometrics – 37. sırada;

37 çalışma programı (çift diploma mevcuttur), 450 yüksek nitelikli öğretmen,

Web Sitesi: https://knutd.edu.ua/

 

Kyiv National University of Trade and Economics (Kiev Ulusal Ticaret ve Ekonomi Üniversitesi)

1946- KNUTE’nin tarihi, Sovyet Ticaret All-Union Ekstra-Duvar Enstitüsü’nün Kiev şubesi kurulduğunda 1946’ya dayanır. 2000- Ukrayna’da yüksek öğrenim ve bilimin gelişmesine önemli katkılar sağlayan 11.09.2000 tarih ve 1059/2000 sayılı Başkanlık kararına göre, devlete ve uluslararası tanınırlığa Üniversiteye “Ulusal” statüsü verildi. Üniversitenin misyonu, şimdiki ve gelecek nesiller için çalışmaktır!

Web Sitesi: https://www.knteu.kiev.ua/

 

Kyiv Slavonic University (Kiev Slavonic Üniversitesi)

Kiev Slavonic Üniversitesi – Avrupa Üniversiteler Birliği özel modern yüksek öğrenim kurumu üyesi. Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi’nin “Kiev Enstitüsü“ Slav Üniversitesi ”desteği ile Kasım 1993’te kuruldu. Yirmi yıl içinde, Üniversite Slav tarihi, kültürü, uluslararası ilişkiler ve ekonomi çalışmalarının geleneğini sürdürmektedir.

Web Sitesi: http://ksu.edu.ua/en/

 

Kyiv State Academy of Water Transport named after Hetman Petro Konashevych-Sahaydachniy (Hetman Petro Konashevych-Sahaydachniy adını taşıyan Kiev Devlet Su Taşımacılığı Akademisi)

IV akreditasyon seviyesinin denizcilik eğitiminde Ukrayna’nın en büyük yüksek kurumlarından biridir. Bugün, Ukrayna ve dünyadaki diğer ülkelerden gelen 7.000’den fazla öğrenci Akademi ve bölümlerinde “Lisans” ve “Yüksek Lisans” derecelerine sahiptir. Deniz ve nehir filosu, avukatlar, organizasyon yöneticileri, ekonomistler, muhasebeciler ve yazılım mühendisleri için denizcilik ve gemi mühendisleri burada eğitilmektedir.

 

National Academy of Internal Affairs (Ulusal İçişleri Akademisi)

Ulusal İçişleri Akademisi akreditasyon düzeyi – IV. Sahiplik şekli: devlete aittir. Akademik ve eğitimsel süreçlerin yanı sıra bilimsel çalışmalar, 41 akademisyen ve 8 akademisyen ve Ukrayna bilim dalları akademisyenleri, 76 doktor ve profesör, 497 doçent ve doktoralı 7 araştırma laboratuarı tarafından sağlanmaktadır. 36 bilimsel ve pedagojik akran bilim adamıdır.

Web Sitesi: https://www.naiau.kiev.ua/

 

National Aviation University (Ulusal Havacılık Üniversitesi)

Ulusal Havacılık Üniversitesi (NAU). Üniversitenin kökeni, XIX. Yüzyılın sonlarında Kiev Politeknik Enstitüsü tarafından düzenlenen havacılık kurslarına dayanmaktadır. Tarihinin yaklaşık 80 yılı boyunca 200.000’den fazla yüksek vasıflı profesyonel bu yüksek havacılık eğitim kurumunda eğitilmiştir. Bugün, NAU, 49 ülkeden 1.200 uluslararası öğrenci dahil olmak üzere 50.000’den fazla öğrencisi bulunan dünyanın en güçlü havacılık yüksek öğrenim kurumlarından biridir.

Web Sitesi: http://nau.edu.ua/

 

National Pedagogical Dragomanov University (Ulusal Pedagojik Dragomanov Üniversitesi)

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş, sosyal hizmet, hukuk, siyaset bilimi, ekonomi, ekoloji, tasarım, çeviri, turizm gibi öğretmen eğitimi üzerine uzmanlaşmış bir kamu yüksek öğrenim kurumudur. Yönetim, sosyoloji, psikoloji, felsefe vb. Üniversite öğrencileri her seviyede (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) hazırlar. 2006’dan bu yana, Bologna sürecine entegrasyonun bir parçası olarak, üniversite, Avrupa eğitim alanında diplomalarını resmen tanıyan ECTS başarıyla kabul etmiştir. Şu anda, Ulusal Pedagojik Dragomanov Ukrayna’nın her yerinden 16.000’den fazla öğrenciye ve yurtdışından gelen öğrencilere çeşitli eğitim olanaklarını sunmaktadır. 500’ü doktora derecesine sahip ve yaklaşık 300’ü Doktor Hekim olan 2.500 öğretmenin rehberliğinde. Yabancı öğrenci sayısı her yıl, yılda 500’den fazla öğrenciye büyüyor.

Web Sitesi: http://www.npu.edu.ua/

 

National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” (Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi “Igor Sikorsky Kiev Politeknik Enstitüsü”)

Ukrayna’nın en büyük teknik üniversitesi ve Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biri ve dünya çapında. University – QS World University Rankings’e göre dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alıyor. KPI çok düzeyli eğitim sistemi sağlar: “Lisans Derecesi” – “Yüksek Lisans” – “Doktora” ve “D.Sc”

Web Sitesi: http://www.kpi.ua/

 

National Transport University

1944 yılında Kyiv Otomobil ve Otoyol Enstitüsü kuruldu. Eylül 2000’den bu yana Ulusal Ulaştırma Üniversitesi (NTU) olarak adlandırılmıştır. 1944 yılında iki fakülte vardı: Yol inşaatı fakültesi ve Otomotiv ve Makine Mühendisliği fakültesi, şu uzmanlık alanlarında uzmanlaşmıştır: otoyollar, köprüler, otomobiller ve otomobil tesisleri, yol yapım makineleri ve mekanizmaları. Bugün itibariyle üç eğitim merkezi, bir araştırma enstitüsü ve sekiz ayrı birim bulunmaktadır. NTU 20 farklı alanda uzmanları eğitiyor ve onlara 30 farklı nitelik kazandırıyor. (Daha fazla bilgi için, fakülte sitelerini ziyaret edin). 1963’ten beri üniversite uluslararası öğrencilere eğitim vermiştir. Bu dönemde, Azerbaycan, Bangladeş, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Ekvator, Estonya, İsrail, İran, Ürdün, Kazakistan, Kırgızistan, Çin, Letonya, Lithia, Moldovya, Almanya, Peru, Rusya: Üniversite 20 farklı ülkeden gelen öğrencileri eğittiği Suriye, Sudan, Türkmenistan, Türkiye, Uzbekistan.3885 profesyoneller eğitim verilmiştir. Şu anda 10 ülkeden 700 uluslararası öğrenci üniversitede temel yüksek öğrenim görmektedir.

Web Sitesi: http://www.ntu.edu.ua/

 

National University of “Kyiv-Mohyla Academy” (“Kyiv-Mohyla Akademisi” Ulusal Üniversitesi)

Kiev, Ukrayna’da bulunan bir ulusal, eğitimsel araştırma üniversitesidir. Okulun öncülü olan Kyiv-Mohyla Akademisi, 1615 yılında kurulmuştur. Naukma, eski Podil mahallesinde Akademi’nin arazisinde yer almaktadır. Yaklaşık 3000 öğrenci ile NaUKMA, Ukrayna’nın en küçük üniversitelerinden biridir. Kyiv-Mohyla Akademisi mezunları, 17. ve 18. yüzyıllarda Ukrayna ve Rusya’nın entelektüel ve kilise hayatında biçimlendirici bir rol oynamıştır. NaUKMA’da bilim altı fakülte, 29 bölüm ve 24 araştırma merkezidir.

Web Sitesi: http://www.ukma.edu.ua/

 

National University of Food Technologies(Ulusal Gıda Teknolojileri Üniversitesi)

Ulusal Gıda Teknolojileri Üniversitesi (NUFT), Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan bir Ukrayna üniversitesidir. Bugün NUFT, Lisans, Uzmanlık ve Yüksek Lisans eğitim yeterlik seviyelerinde 20 uzmanlık alanında uzmanlaşan ve Gıda, Et ve Süt Ürünleri, Mikrobiyolojik ve Farmasötik Endüstrisinde 44 uzmanlık alanında uzmanlık kazanan tek Ukrayna teknik üniversitesidir. Gıda, et ve süt ürünleri, eczacılık ürünleri ve mikrobiyolojik üretimin yanı sıra ekonomi ve yönetim, kapsamlı üniversite müfredatının ana konularıdır ve bu da gelecekte büyük kariyer fırsatları sağlar. NUFT, IV akreditasyon seviyesinin yüksek eğitim kurumunun statüsüne sahiptir.

Web Sitesi: http://nuft.edu.ua/

 

National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine (Ukrayna Ulusal Yaşam ve Çevre Bilimleri Üniversitesi)

Ukrayna Ulusal Yaşam ve Çevre Bilimleri Üniversitesi, ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biridir ve dünya çapında tanınmaktadır. Ukrayna’da tarımsal eğitim, bilim ve kültürün merkezidir. 1950’den bu yana 89 ülkeden 3000’den fazla yabancı öğrenci üniversiteden mezun oldu. Bunların arasında 500’den fazla mezun, Fen Bilimleri ve Fen Bilimleri mezunu adaylarını almıştır.

Web Sitesi: http://nubip.edu.ua/

 

National University of Physical Education and Sport of Ukraine (Ukrayna Ulusal Beden Eğitimi ve Spor Üniversitesi)

Ukrayna Ulusal Beden Eğitimi ve Spor Üniversitesi, Kiev’de bir Ukrayna üniversitesidir. Üniversite 1930 yılında Kharkiv’de Ukrayna Ulusal Beden Eğitimi Enstitüsü olarak açıldı. 1944 yılında enstitü, Kiev’e devredildi ve adını Kiev Eyaleti Beden Eğitimi Enstitüsü olarak değiştirdi. Ukrayna’nın bağımsızlığından sonra, 1995 yılında, üniversite 1998 yılında ulusal statü kazanmış ve Ukrayna Ulusal Beden Eğitimi ve Spor Üniversitesi adını kabul eden Kiev Ulusal Beden Eğitimi Üniversitesi’nde yeniden düzenlenmiştir.

Web Sitesi: http://www.uni-sport.edu.ua/

 

Open International University of Human Development “Ukraine” (Uluslararası İnsan Gelişimi Üniversitesi)

Açık Uluslararası İnsan Gelişimi Üniversitesi “Ukrayna”, 1998 yılında kurulmuş olan, kar amacı gütmeyen, devlet dışı yüksek öğrenim kurumudur. 1 Temmuz 2004 itibariyle, yaklaşık 33.000 öğrenci farklı yeterlilik seviyelerinde ve 1514 kişiden 50 farklı uzmanlık eğitimi almıştır. onlara uzaktan eğitim demek. Bugün “Ukrayna” Üniversitesi 20 şehirde konforlu binalar, iyi donanımlı kütüphaneler, bilgisayar odaları, dil laboratuvarları, spor alanları, salonlar ve rehabilitasyon merkezlerinde bulunmaktadır.

Web Sitesi: http://uu.edu.ua/

 

Private Higher Educational Establishment “Kyiv Medical University”(Özel Yüksek Öğretim Kurumu “Kiev Tıp Üniversitesi”)

Özel Yüksek Öğrenim Kuruluşu “Kyiv Medical University” 1992 yılında bulundu ve o zamandan beri Ukrayna’daki en büyük özel tıp üniversiteleri olmaya devam ediyor. Şimdilik 56 ülkeden% 15’i uluslararası olmak üzere yaklaşık 2.000 öğrenci var. Orada üç büyük fakülte Genel Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık yanı sıra Ukrayna ve Rus medya ile yabancı vatandaşlar için hazırlık fakültesini içerir. Lisansüstü eğitim ayrıca Ukraynalılar için klinik staj ve yabancı uzmanlar için ikamet şeklinde de mevcuttur. Kredi sayısı, Avrupa Birliği ülkelerindeki kredilere eşittir. 

Web Sitesi: http://kmu.edu.ua/

 

Private Higher Educational Institution “Kyiv International University” (Özel Yüksek Öğretim Kurumu “Kiev Uluslararası Üniversitesi”)

Kyiv International University (KIU), 1994 yılında kurulan, Kiev’de özel bir üniversitedir. 2002 yılına kadar Uluslararası Dilbilim ve Hukuk Enstitüsü olarak adlandırılmıştır. Bugün KIU yaklaşık 5000 öğrenciye sahiptir. KÜÜ’nün akademik kadrosunda 65 Doktor, Profesör, 148 Fen Bilgisi, Doçent Doktoru bulunmaktadır.

Web Sitesi: http://kymu.edu.ua/

 

Private Higher Educational Institution “Ukrainian Institute of Humanities” (Özel Yüksek Öğrenim Kurumu “Ukrayna İnsan Hakları Enstitüsü”)

Ukraynalı Sanat ve Bilim Enstitüsü, Kurucuların Genel Toplantısı Kararı’na göre, Irçin Belediye Meclisi’nin 100.-İcra Kurulu Kararının Belirlenmesine göre, 1999 yılının başında Bucha kasabasında (Kiev bölgesi) 1999’da başlamıştır. 25 Şubat 1999 tarihli 7-ХХІІІ, “Ukraynalı Sanat ve Bilim Enstitüsü” ile sınırlı bir sorumluluk alan şirketin tescili ve Kiev Bölge Devlet İdaresi Kararının “Enstitü Teşkilatı’nın kuruluş anlaşması hakkında”.

Web Sitesi: http://ugi.edu.ua/

 

Private Higher Educational Institution “Ukrainian-American Liberal Arts Institute “Wisconsin International University (USA) in Ukraine” (Özel Yüksek Eğitim Kurumu “Ukrayna-Amerikan Liberal Sanatlar Enstitüsü” Ukrayna’da Wisconsin Uluslararası Üniversitesi (ABD) ”)

Web Sitesi: www.wiuu.edu.ua

 

Private Higher Educational Institution Financial-Legal College (Özel Yüksek Öğretim Kurumu Finansal-Hukuk Koleji)

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş özel bir yüksek öğrenim kurumudur. 1994 yılında kurulmuştur. Ortaokul ve lise mezunlarını kayıt altına alır ve “Finans, banka sistemi ve kredi” ve “Hukuk” bilgi alanında uzman ve lisansüstü eğitimlerinin yüksek öğretim alanında eğitim hizmetlerini verir. “tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışma için (yurtdışı öğrenciler dahil). 

Web Sitesi: http://fpk.in.ua/

 

Private Institution of Higher Education “Institute of Screen Arts” (Özel Eğitim Yüksek Kurumu “Görüntü Sanatları Enstitüsü”)

Enstitünün görevi, yaratıcı bakış açısına fırsat tanımaktır, sinemasal yaratıcı düşünceye eğilimli seçilmiş meslekte uzman bir uzman haline gelir. Öğrenim sırasında öğrenciler zorunlu film ve televizyon çekim alanlarında pratiğe geçiş yapar, profesyonel seçimin doğruluğu konusunda emin olmak için bir fırsat verir ve aynı zamanda tam bir çalışma döngüsünün tamamlanmasından önce bir işyeri bulma şansı verir. Sinemanın ve televizyonun spesiyaliteleri, tamamen sahip oldukları insanlardan öğrenilebilecek, çekim alanlarında uzun yıllara dayanan iş tecrübesine sahip, seçkin, eşsiz mesleklerdir. Bilimsel ve pedagojik kadro: ünlü sinemacılar, televizyon çalışanları ve tiyatro eğitmenleri. ISA sinema, televizyon ve tiyatro uzmanları ile sahne sanatlarının ve sahne sanatlarının yönetmenlerini hazırlıyor (Junior Specialist, Bachelor, Master). Eğitim süresi: • Hazırlık bölümü – 7-10 ay • Lisans Uzmanlık, Lisans – 4 yıl eğitim seviyelerine göre uzmanlık • Yüksek lisans eğitim seviyesine göre uzmanlık – 1,5 yıl Enstitüden mezun olduktan sonra uluslararası öğrencilere verilir kabul edilen devlet standardı diploması.

Web Sitesi: http://inem.com.ua/

 

Private Joint Stock Company Higher Educational Institution “Interregional Academy of Personnel Management” (Özel Anonim Şirket Yüksek Eğitim Kurumu “Personel Yönetimi Akademisi”)

Interregional Personel Yönetimi Akademisi (IAPM), 1989 yılında özel bir yüksek öğrenim ve bilim kurumu olarak kuruldu. IAPM, Ukrayna’nın en büyük ekonomik ve insani yüksek eğitim kurumudur. IAPM’de okuyan 39 ülkeden, 17 uzmanlıktan, 93 uzmanlıktan, 8 disiplinden öğrenci var. Bugün IAPM, Ukrayna’da özel eğitimde liderdir.

Web Sitesi: http://maup.com.ua/

 

R.Glier Kyiv Institute of Music(R.Glier Kiev Müzik Enstitüsü)

Glier Müzik Koleji, 19. yüzyılın sonlarında Kiev’de kurulan ilk Ukrayna müzik konservatuvarıydı. 20. yüzyılın başlarında iki müzik okuluna, Glier Müzik Koleji’ne ve Kiev Konservatuarı’na (şimdi Kiev Müzik Akademisi) ayrıldı. Geçtiğimiz yüzyılda, bu okuldan dünyaca ünlü birçok müzisyen mezun oldu. 2008’de R. Glier Kiev Müzik Enstitüsü oldu.

Web Sitesi: http://glierinstitute.org/

 

Shupyk National Medical Academy of Postgraduate Education (Shupyk Ulusal Tıp Akademisi Lisansüstü Eğitimi)

Shupyk Ulusal Tıp Akademisi Yüksek Lisans Eğitimi PL Shupyk Ulusal Tıp Akademisi Yüksek Lisans Eğitimi (NMAPE), Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir yüksek öğrenim kurumudur. Enstitü kendini daha yüksek eğitim, metodolojik ve araştırma merkezi olarak kurmuştur. Günümüzde Ukrayna’nın ilk akademik ve araştırma enstitülerinden biri olan PL Shupyk’den sonra adı verilen Ulusal Tıp Akademisi Yüksek Lisans Eğitimi Enstitüsü (NMAPE), 1918 yılında Ukrayna eğitiminin yeniden canlanması sırasında kuruldu.

Web Sitesi: http://nmapo.edu.ua/

 

State Higher Educational Institution “Banking University” Institute of Banking Technologies and Business (Kyiv) (Devlet Yüksek Eğitim Kurumu “Bankacılık Üniversitesi” Bankacılık Teknolojileri ve İşletmeciliği Enstitüsü (Kiev))

Bankacılık Üniversitesi 2006 yılında kuruldu. Bu zamana meydan okuyan bir tepki – Ukrayna’nın finans ve kredi sistemi için yüksek nitelikli uzmanların eğitiminde ortak bir strateji ve taktikler ile birleştirilmiş, merkezi bir eğitim kurumu oluşturmak. Üniversite Lviv Bankacılık Enstitüsü ve Kiev şubesi temelinde kuruldu.

Web Sitesi: http://ubs.edu.ua/en/

 

State Educational Institution “Kyiv College of Communication” (Devlet Eğitim Kurumu “Kiev İletişim Fakültesi”)

Yabancı ülkeler için iletişim uzmanlarının eğitimi her zaman olmuştur ve Kiev İletişim Koleji’nin öncelikli faaliyet alanlarından biri olmaya devam etmektedir. 1961’de SSCB İletişim Bakanlığı’nın emriyle, kolej yabancı devletler için iletişim uzmanlarının eğitimine başladı. Bu noktada, Kiev’de eğitilmiş yabancıların tek teknik okulu vardı. 54 yıl boyunca, yabancı öğrenci bölümü, yaklaşık 120 Avrupa ülkesi, Asya, Latin ve Orta Amerika ve Afrika için 1300’den fazla uzmanı eğitmiştir. Birçoğu hala kendi ülkelerinin ulusal iletişim ağlarında çalışıyor. Mesleki eğitim hem eğitimciler hem de dikkatli öğretmenler olarak görev yapan yüksek nitelikli öğretim üyeleri tarafından yürütülmektedir. Yabancı öğrenciler için rehberlik kılavuzları yazıyorlar.

Web Sitesi: http://kkz.net.ua/

 

State Higher Educational Institution “University Education Management” (Devlet Yüksek Eğitim Kurumu “Üniversite Eğitim Yönetimi”)

Devlet Yüksek Eğitim Kurumu Ukrayna Ulusal Eğitim Bilimleri Akademisi “Eğitim Yönetimi Üniversitesi”, eğitim alanındaki karmaşık hazırlık yöneticileri-profesyonellerini gerçekleştirmektedir. Üniversite yüksek öğrenim kurumlarına kabul için hazırlık bölümlerinde eğitim vermektedir.

Web Sitesi: http://umo.edu.ua/

 

State University of Telecommunications (Telekomünikasyon Üniversitesi)

Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi, BT teknolojileri, telekomünikasyon ve elektrik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, siber güvenlik, yönetim, kamu yönetimi ve idaresi alanlarında en ümit verici mesleklere eğitim vermektedir. Üniversitenin yapısı 5 enstitü, 2 kolej, bir yüksekokul, doktoradan oluşmaktadır. Yabancı öğrenciler bir hostele sahiptir. Bilişim teknolojileri alanında yüksek nitelikli uzmanların kaliteli eğitimi için temel kurum Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi’dir. Sadece Üniversite öğrencileri sadece teorik bilgi değil aynı zamanda pratik beceriler de kazanır. Üniversitedeki her uzmanlık alanı için, CISCO, HP, Alcatel-Lucent, ZTE, Ericsson, IBM, Watson Telecom, D-Link, Huawei, Vodafone gibi önde gelen global firmalardan en yeni ekipman ve işletim yazılımlarını kullanan modern bir öğretim ve laboratuvar olanakları oluşturuldu. Lifecell, Ukrtelecom, Kyivstar, NetComTechnology ve bir sistem sistemi tanıttı. Bu kursları inceleyen öğrenciler, daha fazla istihdamda önemli bir rol oynayan uluslararası sertifikanın çıkarılmasıyla kanıtlanan pratik becerileri edinirler. Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi ve BT’nin önde gelen şirketleri arasındaki işbirliği sayesinde, öğrenciler daha fazla istihdam ile pratik yapabilir ve eğitim alabilirler. Bugün işverenler ve öğrenciler, BT teknolojilerindeki uzmanların kaliteli eğitiminin en iyi şekilde Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi’nde gerçekleştirildiğini biliyorlar.

Web Sitesi: http://foreign.dut.edu.ua/

 

Subsidiary Enterprise “Kyiv Choreographic College”

Web Sitesi: http://balletkiev.com/

 

Taras Shevchenko National University of Kyiv (Taras Shevchenko Ulusal Kiev Üniversitesi)

Taras Shevchenko Ulusal Kiev Üniversitesi, klasik bir geleneğe sahip bir araştırma üniversitesidir ve Ukrayna’da yüksek öğrenimin öncü kuruluşudur. 1834 yılında kurulan Kyiv Üniversitesi, bilim, eğitim, kültür ve topluma çok değerli katkılarda bulunan akademisyenler, öğretim üyeleri ve öğrencilerden sonra ülkemizin halkının yaşamını iyileştirmek için kuşağın ötesine geçebilir. Yıllar geçtikçe, her mezun mezunu onların mezuniyetinin büyüklüğüne ve zaferine katılmıştır. Her geçen yıl üniversitenin bilim, eğitim ve hem Ukrayna hem de tüm dünya kültüründeki lider konumunu güçlendirdiğini gördü. Kiev Taras Shevchenko Ulusal Üniversitesi bugün ayrı bir araştırma profili ve Ukrayna’nın önde gelen çağdaş akademik ve eğitim merkezi ile klasik bir üniversitedir. Klasik bir araştırma üniversitesinin yüksek statüsü, personelinin sayısız akademik başarıları ile desteklenmektedir. Kyiv Üniversitesi’nin akademik potansiyeli bugün 60’tan fazla tam üye ve Ukrayna Ulusal Bilim Akademisi’nin ilgili üyeleri, 626 doktoralı personel ve yüksek lisans derecesi olan 1.645 personel tarafından gösterilmiştir. 26 binden fazla öğrenci Üniversite. Yaklaşık 1.645 lisansüstü öğrenci ve 125 doktora öğrencisi. Üniversite, Gençler Uzmanı, Lisans, Uzman ve Yüksek Lisans derecelerini, Yüksek Yeterlik Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini ödüllendirir. Bugün, Üniversitenin 57 ülkeden 227 yabancı eğitim ve bilimsel kurum ile ikili ortaklık anlaşmaları bulunmaktadır. Kiev Üniversitesi yabancı vatandaşların işe alım sürecinde daha proaktif oldu. Halen üniversiteye kayıtlı yabancı öğrenci sayısı 935’tir. Uluslararası öğrenci sayısını arttırmak için Rusça ve İngilizce eğitim programları düzenlenmektedir.

Web Sitesi: http://www.univ.kiev.ua/

 

Taurida National V.I.Vernadsky University

Taurida Ulusal VIVernadsky Üniversitesi, geniş bir uluslararası işbirliği, Avrupa, Asya ve ABD’de çok sayıda öğrenci hareketliliği programı, birden fazla Ukrayna diplomalarının yanı sıra önde gelen üniversitelerin diplomalarını almak için mükemmel fırsatlar sunan başlangıç ​​üniversitesidir. dünya. Üniversitede uygun zaman çizelgesi, gerekli çalışma süresi ve bilimsel araştırmaya girme olanağı elde edilebilir.

Web Sitesi: http://www.tnu.edu.ua/

 

The National Academy of Fine Art and Architecture (Ulusal Güzel Sanatlar ve Mimarlık Akademisi)

Web Sitesi: http://naoma.edu.ua/

 

The State Institution “Institute of Neurosurgery named after acad. A.P.Romodanov of NAMS of Ukraine”

Ukrayna’da beyin cerrahisinin uzmanlığı alanında lider kurumdur. Bilimsel ve eğitimsel faaliyet açısından, enstitü klinik ikamet, bir yüksek okul ve bilgi ve eğitim kursları sağlar. 3 akademisyen, 2 yardımcı akademisyen, 15 profesör, 34 doktor ve 77 doktora öğretim elemanı bulunmaktadır. Mevcut standardın korunmasında ve merkezi ve periferik sinir sistemi, kalp damar hastalıkları, inme, tümörler, travmatik lezyonlar, beyin iltihabı ve beyin ve omurilik anormalliklerinin etkileri, ağrı sendromları, hastalıkların ve yaralanmaların teşhis ve tedavisinin iyileştirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır.

Web Sitesi: http://www.neuro.kiev.ua/

 

The Ukrainian National Tchaikovsky Academy of Music

Ukrayna ya da Kiev Konservatuarı Petro Çaykovski Ulusal Müzik Akademisi yüksek müzik eğitimi bir Ukrayna devlet kurumu. Dersleri lisansüstü eğitim içerir. Kiev Konservatuarı 3 Kasım 1913’te Rus Müzik Topluluğu Müzik Koleji’nin Kiev kampüsünde kuruldu.

Web Sitesi: http://knmau.com.ua/

 

University of the State Fiscal Service of Ukraine

Web Sitesi: http://www.nusta.edu.ua/

Etiketler
Devamı

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblocker tespit edildi! Kaldır Onu!

Lütfen, bizi desteklemek için adblocker'ı kaldır!