Gece Hayatı

Ukrayna’da Gece Hayatı

Ukrayna'daki gece hayatı, sadece Türkiye 'de değil, tüm dünyada nam salmıştır. Yurtdışına yapacağınız seyahetlerden gideceğiniz 10 ülkenin en az 8’inde, Ukrayna gece eğlencesine ve Ukrayna güzellerine dair övgü dolu sözler duyabilir ve bir an önce özellikle Ukrayna Kiev turu yapmak isteyebilirsiniz.

Ukrayna’daki gece hayatı, sadece Türkiye ‘de değil, tüm dünyada nam salmıştır. Yurtdışına yapacağınız seyahetlerden gideceğiniz 10 ülkenin en az 8’inde, Ukrayna gece eğlencesine ve Ukrayna güzellerine dair övgü dolu sözler duyabilir ve bir an önce özellikle Ukrayna Kiev turu yapmak isteyebilirsiniz. O yüzden, Ukrayna Gece Hayatı hakkında önerilerimize gelmeden önce, aslında biraz Ukrayna gece hayatı ve Ukrayna gece kulüpleri hakkında bilgiler aktarmak lazım. Ukrayna’da Lviv-Odessa ve Kiev gibi 3 önemli şehrini görmüş birisi olarak: Ukrayna Lviv biraz daha sakindir. Ukrayna Odessa ise özellikle yaz mevsiminde bizim Bodrum gibidir. Ukrayna Kiev ise İstanbul gibidir. Bunu bilerek gitmek lazım.

Ukrayna gece hayatı, son zamanlarda biz T.C. vatandaşlarının sıkça Ukrayna’ya gitmemizdeki en büyük neden olarak biliniyor. Peki Ukrayna’ya, sırf gece hayatı için gitmeye değer mi ?

Aslında bize göre Ukrayna’ya gitmeniz için en önemli neden “Ukrayna Gece Hayatı” değil, gerçekten ama gerçekten ucuz olması. Ne kadar ucuz mu ?

Aşağıda uzun uzun anlattık. Giriş kısmını geçtiğimize göre, öncelikle Ukrayna şehirlerini tanıyalım.

Ukrayna Gece Hayatı – Odessa

Ukrayna’da Gece Hayatı için Hangi şehirlere gidilir ?

Ukrayna ‘da gece hayatının en popüler olduğu şehirler; başta Kiev olmak üzere, Lviv ve özellikle yaz aylarında Odessa ‘dır.

Ukrayna Para Birimi nedir ?

Ukrayna para birimi Ukrayna Grivnası olarak bilinir. 1 Ukrayna Grivnası yaklaşık olarak 0.1172 TL’ye tekabül eder. Yani 1 TL, 8.54 Ukrayna Grivnası ederindedir. Gördüğünüz gibi Türk Lirası, Ukrayna’ya göre oldukça değerlidir.

O yüzden Ukrayna geceleri, bizim için ekonomik anlamda da avantajlıdır. Bu arada sizlerden gelmesi olası bir soruyu da şimdiden cevaplayayım : Ukrayna vize istiyor mu ? Hayır arkadaşlar Ukrayna vizesiz bir ülkedir ve ne güzel ki elimizi kolumuzu sallayarak bu güzel ülkeye gidilebiliyor. Hatta 2017 yılında başlayan anlaşmayla, Türkiye ‘de herhangi bir şehre gidiyormuş gibi sadece yeni kimlik kartıyla giriş yapılabiliyor. Böylece Ukrayna Türkiye vize durumunu da hızlıca anlatmış olduk.

Ukrayna Fiyatlar nasıldır ?

Şimdi sizlere Ukrayna’daki fiyatlardan bahsetmek istiyoruz. Özellikle yeme-içme ve eğlence anlamında, kendimce deneyimlediğim ortalama fiyatları listeleyeyim diyorum. Böylece, Ukrayna’ya gitmeden önce, kendinizce az-çok bütçe tahmini yapabilirsiniz.

Ukrayna’da konaklama ve otel fiyatları : Ukrayna’da oteller kişi başı gecelik olarak 30-50 TL civarındadır. Otelde kalmak istemiyor ve Ukrayna’da ev kiralamak istiyorsanız, dobovo.com sitesinden ev kiralayabilirsiniz.

Ukrayna’da yeme-içme fiyatları : Örnek olarak Lviv şehrinden ilerleyelim. Diğer şehirlerde üç aşağı beş yukarı bu fiyatlarda. Koskocaman bir steak ve bir bardak biraya 150 grivna yani 20 TL civarında ödersiniz.

1 paket sigaraya 21 Grivna yani 3 TL ödersiniz. Ukrayna içki fiyatları hakkında tek bir örnek vermek gerekirse : 1 Litre Jack Daniels’a 600 Grivna yani 85-90 TL civarında ödeme yaparsınız. Yani gördüğünüz gibi Ukrayna çok ama çok ucuzdur. Özellikle Ukrayna gece hayatı anlamında biçilmiş kaftandır.

Odessa Gece Hayatı – Ukrayna

Ukrayna Lviv Gece Hayatı

Lviv gece hayatı ile önerilerimize başlayalım. Ukrayna kızları çok güzel mi ? Gerçektende Lviv Ukrayna kadınları, nüfusun % 85’ini oluşturuyor mu ? Evet. Ukraynalı kadınlar çok ama çok güzel.

Sanırım dünyada gördüğüm en güzel 3 milletten birisidir. Ama Lviv’in nüfusunun % 85’i kadın haberi tamamiyle yalandır. Bunu sakın unutmayın. Ayrıca, şehirde nereye giderseniz gidin heryerde Türk göreceksiniz. İstisnasız. Sebebi belli. Herkesin tahmin ettiği şeyler: Lviv Gece hayatı ve eğlencesi. Aslında söylenecek çok şey var. O yüzden biz kibarca ve elimden geldiğince durumu özetleyelim.

Ukrayna Gece Hayatı, Gece Kulüpleri

Lviv Gece Kulüpleri (Lviv Gece Hayatı)

Lviv gece hayatı nasıldır ? Lviv’de gece kulüpleri hangileridir ? Lviv’de gece hayatı için nereye gidilmeli ?

Anlatalım. Sizi çok etkilemesini beklemeyin. Özellikle her mekanda sürekli Ukraynalı kızlara saldıran Türkleri gördükçe canınız sıkılabilir. Arkadaşlarınızla beraber eğlemeye çıkıp sadece eğlenip daha çok mutlu olup kimseyi rahatsız etmeyi tercih etmiyorsanız, bunlar pek umrunuzda olmayacaktır.

Paralarınızı kaptırmayın. Artık herkes uyanmış. Size sabaha kadar içki ısmarlatıp, sarhoş edip “Byby canım” diyecebileceklerini unutmayın.

Rafinad People Lviv

4 farklı yer söyleceğiz. Bunlardan ilki Rafinad People. Burası hem gece kulübü,hem restoran hem de striptiz club yani bildiğiniz direk dansı şovunun olduğu bir mekan. Girişe 50 grivna ödersiniz.Alkol fiyatları 50-200 grivna arasında değişiyor. Fiyatlar inanılmaz ucuz.

Eğer içeride striptiz cluba da girmek isterseniz yine bir 50 grivna daha ödersiniz.Bu mekandaki kızlar güzeldir. Tahmin ediyorum başınıza gelecekleri. Burdaki misafirlerin kızları oluşturan kısmı Ukraynalılar, erkekleri oluşturan kısmı Türklerdir. Yani herşey ortada…

Fashion Club Lviv

Bir diğer mekan Fashion Club. Burası şehrin en lüks kulübü. Fiyatlar bize göre yine oldukça uygun. Mekan aynı zamanda restoran. Ama gece kulubüne girerken kıyafet önemli.

Zaten göreceksiniz; sanırsınız manken olmayan giremiyor içeriye. Burda da konsept aynı. O yüzden kızlara çok güvenmeyin.800-1000 grivnaya bir şişe viski açtırabilirsiniz.Yani oda yaklaşık 100-120 TL ediyor. Dediğimiz gibi bu şehir inanılmaz ucuz.

 

Sankoff Club Lviv

Bizim gitmediğimiz ama çok güzel olduğunu duyduğumuz ve havalimanına yakın olan bir club.

Birde bu şehir bazı konularda tahmin ettiğiniz gibidir. Ekonominin kötü olmasından dolayı bir çok genç escort bayan 50-100 dolar karşılığında sizinle birlikte olmaya çalışırlar.Zaten taksicileri göreceksiniz.

Onlar da sürekli teklif edecekler. Bu konulara düşkünseniz zaten binlerce websitesi herşeyi açık açık yazıyor. Bizim ülkede bayi ziyareti bahanesi ile buralara gelen çok yoğun bir kitle olduğu için bunlardan da bahsetmekte yarar gördük. Seçim size kalmış…

Odessa Gece Hayatı

Ukrayna Odessa Gece Hayatı

Odessa Ukrayna gece hayatı ile bizim Bodrum’u andırır. Yani onların yazlık bölgesi aslında. Özellikle sahil kısmında yanyana bulunan gece kulüpleri bir nevi havuz başında parti gibidir.

İçerisi hınca hınç doludur. Çoğunlukla dans gösterileri ile gece devam eder. Sabahın ilk ışıklarına kadar insanlar eğlenir. Çoğunlukla Ukrayna halkı Odessa’ya gelir. Odessa’da gidilecek gece kulüpleri ise genellikle Arcadia bölgesinde bulunur. Odessa Gece Kulüpleri ; Itaka, İbiza Beach Club, Bono Beach Club, Palladium meşhurlarıdır. Hatta Arcadia bölgesinde bir çok gece kulübü bulunur. Gidince zaten hepsini göreceksiniz.

İbiza Gece Kulübü Odessa

Özellikle konserlerin olduğu dönemlerde hınca hınç dolu oluyor. Gişelerine gidince zaten göreceksiniz. Gitmeden önce, hangi konserlerin ne zaman olduğunu görebilirsiniz.

Özellikle yabancı sanatçıların olduğu konserlerde yabancı turistler de olmakla beraber, yerel sanatçıların olduğu konserlerde daha çok Ukraynalı turistler oluyor. Havuz partilerinin de çok güzel olduğu bir gece kulübü olan İbiza Gece Kulübü, sadece geceleri değil, gündüzleri de hizmet veriyor. Gün içerisinde deniz-kum-güneş keyfi için bu güzel mekana gelebilirsiniz.

Gündüz mekana giriş bedava ama şezlong ücreti için 100-150 Grivna ödersiniz. Yataklardan almak isterseniz 1.000 grivna ödersiniz. Günboyu o yatak sizin olur. Ayrıca 1.000 grivna da depozito alıyorlar.

Alkol fiyatları ise; Long island 120 Grivna, Bira 50-100 Grivna (Markasına göre değişiyor), şişe açtırmak isterseniz 800-1.000 Grivna civarında. Yani Türkiye’ye göre alkol fiyatları neredeyse % 50 daha ucuz. Geceleri ise, mekana giriş ücreti olarak 150 Grivna alıyorlar. Masa ayarlamak isterseniz 500 Grivna ödersiniz. Loca ayarlayacak olursanız 1.500-2.000 grivna vermeniz gerekecek.

Itaka Beach Club Odessa

Itaka, biraz daha club tarzında. Genellikle konser tadında geçen geceleri var. Aslında dediğimiz gibi bütün mekanlar hemen hemen aynı konseptte. O yüzden, gitmeden önce düzenlenecek konserleri ve etkinlikleri websitelerinden incelersiniz. Fiyatlar bile hemen hemen benzer.

Bono Beach Club

Bono Beach club da direk sahilde bulunuyor. Gece kulüplerini tek tek gezdikten sonra, en son Bono’ya uğrarsınız. Gün içerisinde de havuzlarını ve sahillerini kullanabilirsiniz. Hatta websitelerini de bir göz atarsınız ama ne yazık ki İngilizce değil.

Odessa Gece Hayatı – Ukrayna

Ukrayna Kiev Gece Hayatı

Kiev Ukrayna, sanırım en çok ilgimize çeken rotalardan. Bir çok arkadaşın Ukrayna evlilik hayali ile gittiği ve gerçektende aşık olup döndüğü bir şehir. Evet gece hayatı çok güzeldir ama bir şeyi de itiraf edeyim : Kiev, çokta güzel bir şehirdir. Yemyeşildir. Gelmişken gezmeyi de ihmal etmeyin derim. Gece hayatı için ise ; Delux Bar, Vodka Bar, Sky Bar ve Caribbean Club en güzel gece kulüpleri.

Ukrayna’nın en meşhur gece kulüplerinden birisi olan Vodka Bar, hemen Kiev’in özgürlük meydanında bulunuyor. Gece 12’den sonra tıklım tıklım olmaya başlıyor. Fiyatlar, bize göre en az % 50 daha ucuz. Özellikle kış mevsiminde haftasonunu değerlendirmek isteyen arkadaşların uğrak noktası.

Hemen Arena City’nin en üst katında bulunan Sky bar, Kiev’in en meşhur caddesi olan Velyka Vasylkivka caddesinin yanıbaşında. Gece hayatının uğrak noktalarından birisi olan Sky Bar, haftaiçi bile tıklım tıklım olabiliyor. Kokteyller genelde 100-150 Grivna oluyor ve şişe açtıracak olsanız bile vereceğiniz ücret 1.000 Grivna yani 100 TL gibi bir rakama mal olacaktır. Diyorum size : Bize göre bedavadan biraz pahalı.

Ukrayna Gece Hayatı – Metro Club

Ukrayna Gece Hayatı Uyarıları

Özellikle Ukrayna arkadaşlık siteleri konusunda sizleri şimdiden uyarıyorum. Herkese sakın güvenmeyin. Emin olmadığınız işlere kalkışmayın. Özellikle Omegle Ukrayna gibi sitelerde dikkatli olun. Ukrayna gece hayatı hakkındaki tüm mekan önerilerimi dikkate alın. Bunların hepsi yaşanmış deneyimlerdir.

Ukrayna genelevi konusunda da dikkat edilmesi gereken bir ülkedir. Bir çok arkadaş ne yazık ki kandırılmış hatta dolandırılmıştır. Mutlaka ama mutlaka dikkatli olun.

Ukrayna Gezi Önerileri

Ukrayna, sadece gece hayatı ile değil, gezilecek ve görülecek yerleri ile de harika bir ülkedir. Her şeyden öte yemyeşil bir coğrafyada yer alır. Mesela meşhur Ukrayna aşk tüneli, ülkenin Klevan şehrinde bulunur ve gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olarak bilinir.

Özellikle, Ukrayna’da ulaşım kısmını sakın kafanızda büyütmeyin. Ukrayna’da uçak, otobüs ve tren yaygın bir şekilde kullanılır. Hatta benim size tavsiyem kara yolu ile Ukrayna’yı gezmeniz yönünde olacaktır.

Mesela; Kiev-Odessa arasını geziyorsanız : Ukrayna Nikopol şehrine uğrayın. Doğuya gidelim ve biraz meşhur Donetsk Gece Hayatını yaşayalım diyorsanız Donetsk, Rusya sınırına yakın olursanız Kharkiv şehri listenizde olsun. Biraz daha kuzeye gidelim derseniz, Ukrana Klevan şehri de rotanızda olabilir. Ya da Lviv’ e kadar gelmişken, Ukrayna Nikolaev (Mykolaiv) şehrine de uğrayıp gece hayatını yaşayabilir, şehrin tarihi sokaklarında kaybolabilirsiniz.

Etiketler
Devamı

Ukraynapass

Ukrayna Pass, Doğu Avrupa 'daki Ukrayna şehrinde seyahat, gece hayatı, gezi ve ticarete ilişkin bilgiler sunar.

Önerilen Yazılar

Bir yorum

  1. yazınızdakı heryerı gıttık ve sırasıyla gorduk çok harıkaydı. Odessa gece hayatı çok iyi garsonlar ve havalımanı dışında işine gelmıyen ingilizce ya konuşmuyor ya bılmıyor. fıyartlar çok ıyı , biz2-3 gunluk tatılı dolu gerçirmek için ve toplantı için tercüman tuttuk

    yazıdakı heryere gıtmenız tavsıye olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da bakmalısın

Close
Close

Adblocker tespit edildi! Kaldır Onu!

Lütfen, bizi desteklemek için adblocker'ı kaldır!