Ukrayna Hakkında Herşey

Ukrayna ‘da Yeni Yıl

Ukrayna’da Yeni Yıl Günü, her yıl 1 Ocak’ta Ukrayna’da ulusal bir resmi tatil. Gregorian takviminde yılın başlangıcını işaret ediyor .

İnsanlar ne yapar?

Ukrayna’da Yılbaşı Günü, birçok ülkede Noel’in kutlandığı benzer bir şekilde kutlanmaktadır. Yeni başlayanlar için, birçok Ukraynalı’nın kendi Noel ağacını süsledikleri ve birbirlerine hediye vermek için hediye aldıkları bir zamandır. Ukrayna’daki çocuklar, günümüzün Noel Baba’sına benzer bir karakter olan Ded Moroz‘dan hediyeler alırlar . Birçok insan Yeni Yıl kutlamaları için akşam yemekleri hazırlar ve partiler düzenler.

Geleneksel olarak, Yılbaşı ve Yeni Yıl Günü arasında gece yarısından önce, ulusal bir başkanlık konuşması yayınlanır. Ukrayna yeni yıla yaklaşırken, birçok insan yeni yıla içeceği bir kadeh kaldırıyor ve yeni yıla girerken birbirlerini tebrik ediyorlar. Fireworks ayrıca 1 Ocak kutlamak için yaktı.

Kamu hayatı

Yeni Yıl Günü Ukrayna’da ulusal bir tatil, böylece okullar, bankalar ve devlet daireleri kapalı. Bir hafta sonu tatile denk geliyorsa, hafta sonu pazartesiden sonra birçok insan için bir gün izin verilir. Taksiler ve toplu taşıma seçenekleri genellikle mevcuttur, ancak en uygun tarifeler ve bilet kullanılabilirliği ile ilgili taşıma yetkilileri ile kontrol etmek.

Arka Plan

1 Ocak’taki yılbaşı günü , Gregoryen takvime göre yeni yılın başlangıcını işaret ediyor  . Ukrayna dahil olmak üzere dünya çapında birçok ülkede kutlanmaktadır.

Semboller

Ayaz Ata (aynı zamanda yazıldığından Moroz mü ) Baba Frost, Noel Baba Ukrayna ve Rus versiyonu olarak bilinir. Karikatürlerde, görüntülerde ve tiyatro oyunlarında karakterizedir. Paltosu uzun ve gümüş yıldız ve haç ile işlemeli. İncili işlemeli kırmızı bir şapka, eldivenler, kemer, çizme ve gümüş veya kristalden yapılmış bir kadro giyer. Geleneksel olarak bir kış sembolü idi ve sıklıkla torunu Snegurochka eşlik ediyor .

 

 

Etiketler
Devamı

Ukraynapass

Ukrayna Pass, Doğu Avrupa 'daki Ukrayna şehrinde seyahat, gece hayatı, gezi ve ticarete ilişkin bilgiler sunar.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblocker tespit edildi! Kaldır Onu!

Lütfen, bizi desteklemek için adblocker'ı kaldır!