Üniversiteler

Ukrayna ‘da Üniversite Fiyatları

Ukrayna'da üniversite eğitimi almak, bütçeniz için en ekonomik seçeneklerden biridir.

Ukrayna’daki üniversiteler; yüksek ve kaliteli akademik eğitim, çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle gerçekten de çok cazip durumdadır. Ukrayna’da hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabilecekleri seviyede olup, birçok bölgemize kıyasla, Türkiye’den bile ekonomiktir.

Ukrayna’da Eğitim Giderleri

Ukrayna’da üniversite ücretleri özellikle hazırlık sınıflarında oldukça ekonomik seviyelerde olup, yıllık ortalama 1.500 – 2.500 USD arasındadır. Bazı bölümlerde ücretler biraz artar ama yine de çok ekonomiktir. Bölüm ücretleri üniversitelere göre değişmekle birlikte yıllık 1.500 – 3.000 USD civarında olmaktadır.

Ukrayna 'da Üniversite Yaşamı
Ukrayna ‘da Üniversite Yaşamı

“Ukrayna Üniversiteleri Öğrencilere Çok Ekonomik Yurt Konaklama Olanakları Sağlıyor.”

Ukrayna’da eğitim almayı bu kadar ekonomik ve cazip hale getiren unsur tabii ki yurtlarıdır. Komünist dönemden kalma büyük yurt binaları günümüzde öğrencilere çok ucuz konaklama olanağı sağlıyor. Ukrayna üniversitelerinde yurtlar, bakım, kalite, kişi sayısı gibi değişkenlere bağlı olarak genellikle aylık 75 – 100 USD arasında değişmektedir. Bazı üniversiteler daha bakımlı ve lüks yurt olanağı sağlamakta bu tip yurtlarda ise aylık ücretler 60-90 USD civarında olabilmektedir. Ukrayna’da yurtlarda kalan öğrencilerimizin geneli yıllık ortalama 500 – 1.500 USD civarında yurt ödemesi yapmaktadır.

“Sosyal Yaşam ve Cep Harçlığı İhtiyacı”

Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler beslenme, ulaşım, temel ihtiyaç ve sosyal giderleri için aylık ortalama 350 USD civarında harcamaktadır. Tabi ki sosyal harcamaların limiti kişiye göre değişir, ancak bu rakam Ukrayna’da okuyan bir öğrencinin sıkıntı çekmeden bir ayını geçirmesi için yeterli bir miktardır.

UKRAYNA’DA EĞİTİM VE YAŞAM MALİYETLERİ EKONOMİKTİR

Yurt Konaklaması Tercih Edilirse

Etiketler
Devamı

Ukraynapass

Ukrayna Pass, Doğu Avrupa 'daki Ukrayna şehrinde seyahat, gece hayatı, gezi ve ticarete ilişkin bilgiler sunar.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblocker tespit edildi! Kaldır Onu!

Lütfen, bizi desteklemek için adblocker'ı kaldır!
Yıllık Üniversite Harcı (Fakülte Eğitimi)$ 1.600 – $ 3.000Yıllık konaklama$ 500 – $ 1.500Aylık Harçlık İhtiyacı$ 250 – $ 350Yıllık Genel Toplam (10 aylık ortalama)$ 4.600 – $ 8.000Yıllık Genel Toplam (10 aylık ortalama / TL)16.000 – 29.000 TL