Fiyatlar

Ukrayna Cevizi

Ukrayna cevizi ithalatı nasıl yapılır ? Ukrayna cevizi gümrük masrafları nelerdir ? Ukrayna cevizi fiyatı ne kadar ?

Bu yazımızda bu sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

Ukrayna Cevizi; dünya üzerindeki en kaliteli ve en ucuz cevizlerden birisidir. Kabuklu ve kabuksuz olarak temin edebileceğiniz cevizin bir çok faydası bulunmaktadır. Ülkenin hemen hemen her şehrinde bulunan ceviz ağaçları ile Ukrayna ceviz ticaretinde dünyanın sayılı merkezlerinden biri haline bürünmüştür. İnce kabuklu olarak bilinen 3 cm ve üstü özellikteki cevizler makul olarak kabul edilmektedir. Ayrıca esmer ceviz ve beyaz ceviz olarak bilinen cevizlerde de genel oran esmer %60-70 beyaz %30 -40 olarak bilinmektedir.

Ukrayna Cevizi
Ukrayna Cevizi

Ukraynada Ceviz Fiyatları

Ukrayna piyasasında fiyatlar adeta borsa gibi değişkenlik göstermektedir ve Ukrayna ceviz fiyatları da haliyle değişkendir. Türkiye’de kilo başı satış fiyatı 70 TL ye çıkan ceviz market ve kuruyemişçilerde yüksek rağbet görmektedir. Kalitesine göre 20 TL’den başlayan ve 70 TL olan Türkiye ceviz fiyatları, yatırımcıları Ukrayna’dan ceviz getirmek fikrine yönlendirmiştir. Ukrayna’da ceviz neden ucuz sorusunun cevabı ise, ülkede ceviz üretiminin fazlalığından kaynaklanmaktadır. Ukrayna cevizi kalitesi fiyatına göre değişkenlik göstermektedir.

Ukraynadan Ceviz Getirmek – Ukrayna Ceviz İthalatı

Ukrayna’dan Ceviz İthalatı

Ukrayna cevizinin çok lezzetli olmasının yanı sıra, Ukrayna’dan ceviz ithalatı yapmak isteyen kişiler için Türkiye birçok kolaylık sağlamaktadır. Son dönemlerde Türkiye ile Ukrayna arasındaki gerek ticari gerekse pasaport ve vizesiz seyahat kolaylıkları sayesinde, iki ülke arasındaki ceviz ticareti hızla yükselmektedir. Ukrayna’da hemen hemen her şehrinden ceviz getirmek mümkün olsa da, bazı şehirlerde fiyatlar farklılık göstermektedir.

Ukrayna’dan Türkiye’ye ceviz getirebilmek için Tarım Bakanlığı kontrol belgesi gerekmektedir, cevizin gümrük vergisi her ne kadar yüksek olsa da düşük gümrük vergili ceviz getirmek de mümkündür. Ceviz’de KDV %8 olup, navlun ( taşıma ) ücretleri de yükünüze bağlıdır. Ayrıca Ukrayna’dan cevizi karayolu ile tırla mı yoksa deniz yolu ile gemi ile mi getireceğinize de bağlıdır. Bu konuda tercih edilen yöntemler hakkında detaylı bilgiyi bizlere ulaşarak alabilirsiniz. Ukrayna’dan ceviz ithalatında herhangi bir kota bulunmamaktadır. İstediğiniz tonda Ukrayna’dan ceviz ithalatı yapabilirsiniz.

Ukrayna Cevizi Fiyatları 2018

Ukrayna Ceviz Fiyatları 2018

Ukrayna toptan ceviz almak isteyen, Ukrayna cevizi ithal etmek isteyen müşterilerimiz bizlere bu sayfa üzerinden yorum yazarak ulaşabilirler. Yorum yazan kişilere Ukrayna ceviz fiyatları, ceviz ithalatı ve Ukrayna ceviz kaliteleri hakkında detaylı bilgi sunulacaktır. Ukrayna cevizi fiyatları 2018 ise kabuklu ve kabuksuz ceviz olmak üzere dolar bazında farklılıklar gösterir. 2018 Ukrayna ceviz fiyatları için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler
Devamı

Ukraynapass

Ukrayna Pass, Doğu Avrupa 'daki Ukrayna şehrinde seyahat, gece hayatı, gezi ve ticarete ilişkin bilgiler sunar.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da bakmalısın

Close
Close

Adblocker tespit edildi! Kaldır Onu!

Lütfen, bizi desteklemek için adblocker'ı kaldır!