Ticaret
Trend Olan

Romanov Koyunu İthalatı Masraflar Devlet Desteği Kosgeb

Türkiye ve Ukrayna’da bulunan ayrıca Romanov koyunu fiyatlarını ve Ukrayna’dan ithal etmenin yolları, şartları, devlet desteği

PUANLA

0%

PUANLA

User Rating: 4.45 ( 1 votes)

Bu yazımızda Türkiye ve Ukrayna’da bulunan ayrıca Romanov koyunu fiyatlarını ve Ukrayna’dan ithal etmenin yolları, şartları, devlet desteği gibi konularda bilgi vereceğiz. İlk olarak Romanov koyun fiyatları ile başlayalım.

Ukrayna Romanov fiyatları mevsimsel olarak değişkenlik göstermektedir. Ama tüm bunlarla beraber Ukrayna ile Türkiye ‘yi kıyasladığımızda Ukrayna’dan temin etmek gayet uygun rakamlara geliyor. Ukrayna Romanov koyun fiyatları 210 ile 280 dolar arasında değişiyor. Türkiye’de Romanov fiyatları ise, kuzu olarak almak isterseniz 800 – 1000 TL arasında iken, yetişkin 1 – 1,5 yaşındaki koyunun fiyatları 2.500 – 3.000 TL arasındadır. Türkiye ve Ukrayna arasındaki fiyat farkı uçurumu bizler gibi sizin de dikkatinizi çekmiş olmalı. Sahibinden Romanov koyunu almak için fiyatlara baktığınızda 1500 TL olarak gördüğünüz fiyatlar kuzu fiyatlarıdır. Bakımı zor olan, kuzu evresinden koyun evresine geçerken ölüm oranlarının diğer koyun ırklarına göre yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz.

Romanov Koyunu İthalatı
Romanov koyun ithalatı özellikle ülkemize Ukrayna’dan yapılmaktadır. Rusya’dan romanov ithalatı ise, gerek şu sıralar Rusya ile yaşadığımız kriz gerekse Ukrayna’dan maliyetlerin daha düşük olması sebebiyle bizleri Ukrayna’ya yönlendiriyor. Ukrayna’dan Romanov Koyunu satın almak için ise hem fiyat hem zaman açısından daha avantajlı. Romanov Koyunu nasıl getirilir diye bir soruyla karşı karşıya kaldıysanız, bu durumun cevabının da kolay olduğunu bilmelisiniz. Romanov Koyunu satın alabilmek için, Ukrayna’da bulunan ve koyun üretimi işine yoğunlaşmış büyük çiftlikler mevcut. Bu konuda sorularınız için bizlere site üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Nakliye gümrük, fiyat araştırması, gerekli belgeleri, Tarım bakanlığı ve Gümrük bakanlığından gerekli prosedürler konusunda sizlere tam yardımcı olabiliriz. Sitemize çok fazla gelen sorulardan birisi de gümrük vergisi ve nakliye fiyatları. Koyun alımında fiyatı en çok yükselten durum, gümrük vergisi ve nakliye oluyor. Alım yaptığınız adet ne kadar fazla ise, maliyetlerin size o kadar az yansıyacağını da unutmamak gerek. Örnek vermek gerekirse 100 Adet koyun size 35.000 $ a mal olurken 300 adet koyun 81.000 $ mal olacaktır. Bu da Romanov koyunu maliyetleri düşmesi demek.

Romanov Koyunu Devlet KOSGEB Desteği
Romanov koyunu devlet desteği mevcut. Birçok bankanın kredisinin yanı sıra hayvancılık KOSGEB hibe kredileri ve destekleri de mevcut. Bu konuda gerek bakanlık sayfalarından, gerek Kosgeb web sitesinden gerekse bankalardan bilgi alabilirsiniz.

Etiketler
Devamı

Ukraynapass

Ukrayna Pass, Doğu Avrupa 'daki Ukrayna şehrinde seyahat, gece hayatı, gezi ve ticarete ilişkin bilgiler sunar.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblocker tespit edildi! Kaldır Onu!

Lütfen, bizi desteklemek için adblocker'ı kaldır!