Ticaret

Romanov Koyunu Fiyatları 2018

Romanov Koyunu Fiyatı
Yazar : Ukraynapass

Ukrayna Romanov Koyunu fiyatları mevsime bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte, Türkiye ile kıyasladığımızda gayet uygun rakamlara geliyor. Bunun başlıca sebebi 2 ülke arasındaki ekonomik refah farkı. Ukrayna Romanov koyun fiyatları 210 ile 280 dolar arasında değişiyor.

Türkiye’deki Romanov Koyunu fiyatları ise, kuzu olarak almak isterseniz 800 – 1000 TL arasında iken, yetişkin 1 – 1,5 yaşındaki koyunun fiyatları 2.500 – 3.000 TL arasında. Türkiye ve Ukrayna arasındaki fiyat farkı uçurumu bizler gibi sizin de dikkatinizi çekmiş olmalı.

Sahibinden Romanov koyunu almak için fiyatlara baktığınızda 1500 TL olarak gördüğünüz fiyatlar kuzu fiyatlarıdır. Kuzu ile koyun evresi arasındaki fiyat farkının en büyük sebebi, bakımının zor olması ve kuzu evresinden koyun evresine geçerken ölüm oranlarının diğer koyun ırklarına göre yüksek olmasıdır.

1 yorum

  • Ukreina-Vinnitsa Şehrinde kurulmuş olan ”EKSPEDİTİONAL GLOBAL” Tur.Ltd.Şti üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı izni ile Ukreina’da anlaşmalı olduğumuz çiftliklerden yürürlükteki ithalat mevzuatı ile gümrük mevzuatına uygun şekilde damızlık sertifikalı saf ROMANOV ve MERİNOS koyunu almak için bize ulaşabilirsiniz.
    Akın Tuncel
    +905303705441
    Abdullah Yiğit
    +380935158282

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.