Ticaret

Romanov Koyun Çiftliği, Romanov Koyunu Derisi

Romanov koyunları, bir kürk manto için dünyanın en iyi koyun derisini sahiptirler. Koyun derisi özelliklerine ilgi, eski zamanlardan ta ki bu günlere kadar ortadan kalkmayan bir alışkanlıktır.

Romanov Koyunu traşı, yılda üç kez yapılır (genellikle Mart, Haziran, Ekim aylarında). Bir koçtan elde edilen yün verimi 2-4 kg’dır. bir koyundan ise 1,5-2 kg daha fazla. Romanov koyun ırkının, yaz aylarında kendini gösteren bir çift kat yün vardır. Eğer romanov koyun yetiştiriciliği yapıyorsanız, ancak koyun derisine güvenmiyorsanız, sadece et için üretiyorsanız, Romanov’un yününün özellikleri koyunun saç kesimi yapmasına izin vermez. Romanov’un koyun derisi, en normal koyun ırkları gibi, 1: 4 ila 1: 7 oranında ağar ve aşağıdan oluşur.

Bu koyun derisi daha sıcak ve mavimsi bir tonla daha güzel. Koyun yünü tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Sadece giyim ve ayakkabı için değil, aynı zamanda yastık, battaniye, iplik, halı, keçe ürünleri üretimi için de kullanılır. Hala koyun derisi palto, bir anti-inflamatuar ve yumuşatıcı etkilere sahip bir madde olan bir çok lanolin içerir.

Giysilerdeki doğal koyun derisini kullanmanız ayrıca yatakta sağlık için çok yararlıdır. Koyun yünü birçok hastalıktan tedavi edilmesinde yardımcı rol oynar. Bağırsakta akciğerler, romatizma, artrit, şişlikler ve ağrılar iltihabı, ön, sinüzit de, farenjit polar gibi rahatsızlıklarda uygulamalı olarak önerilir.

Etiketler
Devamı

Ukraynapass

Ukrayna Pass, Doğu Avrupa 'daki Ukrayna şehrinde seyahat, gece hayatı, gezi ve ticarete ilişkin bilgiler sunar.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblocker tespit edildi! Kaldır Onu!

Lütfen, bizi desteklemek için adblocker'ı kaldır!